21406 pidurite jama

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1581
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: 21406 pidurite jama

Postitus Postitas partnermosse »

Endalgi mosse pidurid paremad kui niiöelda hommikumaakal :D
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: 21406 pidurite jama

Postitus Postitas mario »

siis on mul veel arenguruumi oma klassikuga, mul on pedaal põhjas, kui pidurid rakenduma hakkavad...
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: 21406 pidurite jama

Postitus Postitas stern100 »

Korras mosse pidurid võtavad üldjuhul ikka juba siis plokki kui paar kolm cm pedaali on vajutatud. Natuke väsinud vaakumi või peasilindriga( kuid samas ka nii, et sai kõik asjad uued pandud, isegi esimesed supportid ja sisse dot 4) võtab nii umbes poole pedaali käigu pealt.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 120 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: 21406 pidurite jama

Postitus Postitas mario »

nojah, mul on seal muidugi see piiritusehaisuga kraam.. olekski plaan see sealt välja pesta ja asendada normaalse inimese vedelikuga.. ja siis teha korralik õhutamine uuesti...
muidugi jah, mul on 4x trummel, aga sellegipoolest peaks ta hästi toimima ju..
Kasutaja avatar
r384n3
Postitusi: 231
Liitunud: 02 Juul 2012 11:42
Asukoht: Läänemaa, Kiideva

Re: 21406 pidurite jama

Postitus Postitas r384n3 »

mario kirjutas:nojah, mul on seal muidugi see piiritusehaisuga kraam.. olekski plaan see sealt välja pesta ja asendada normaalse inimese vedelikuga.. ja siis teha korralik õhutamine uuesti...
muidugi jah, mul on 4x trummel, aga sellegipoolest peaks ta hästi toimima ju..
Mul oli ka 4x trummel muidu :) Ja need saab ka väga hästi pidurdama panna :)
Audide lainel
Kasutaja avatar
rally
Postitusi: 10
Liitunud: 29 Aug 2013 15:04

Re: 21406 pidurite jama

Postitus Postitas rally »

Viga leitud!
Pidurivoolik oli umbes! loomulikult oli see viimane asi mis pähe tuli :P aga viga leitud vähemasti!
Nüüd vaja ära õhutada kogu süsteem...mis ei ole ka kindlasti meelakkumine!
Ootaks soovitusi kuidas kõige parem õhku süsteemist välja saada!
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: 21406 pidurite jama

Postitus Postitas Seenior »

Väga mugav on õhutada suruõhuga,selleks on mul ühele peapumba korgile külge pandud rehviventiil ja selle külge saab ühendada rehvipumpamise vooliku,mille kaudu lasen peapumba anumasse paari atmosfäärise surve.Anum peab eelnevalt olema vedelikuga täidetud,siis kork peale ja surve järgi,siis hakkan õhutama,jälgides,et peapumbas õli ei lõppeks.Kompressori puudumisel saab suruõhuallikana kasutada ka (varu)ratast, selle kasutamiseks-ühendamiseks on vaja voolikuga ühendada rehviventiil peapumba korgil olevaga.Kõige lihtsam on peapumba korgile panna veoauto rehviventiil,selle saab mutriga kinnitada.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: 21406 pidurite jama

Postitus Postitas moskiito »

Kõige parem on seda teha kahekesi, üks pressib pedaali ja teine keerab nipleid. Järjekord nagu ikka, alates kaugemast rattast.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
rally
Postitusi: 10
Liitunud: 29 Aug 2013 15:04

Re: 21406 pidurite jama

Postitus Postitas rally »

seda kahekesi varjanti olen proovinud. aga kuna mul on kogu süsteem lahti kisutud ja kokku pandud on õhku palju süsteemis. ja nüüd kui pedaali pumpan hakkab õlianumas mullitama, aina õhku tuleb sealt.
Mida see tähendab? mõtlesin et proovin seda autopumbaga varjanti niplist õli sisse pumpama hakates. aga kas sellest on kasu kui peapumbas on õhk vahel?
enne remonti peapump töötas hästi ja pedaal oli poole pealt kõva juba. rattad võtsid asfaldilgi plokki(va. see mille voolik sis umbes oli)
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: 21406 pidurite jama

Postitus Postitas moskiito »

Mina olen sellisel juhul lasknud õhu jagajast välja ja seda tegi torusi lahti keerates. Pedaal põhja, toru ots natuke lahti, kui survet enam polnud, uuesti korrata kuniks anumas mullitamine läbi saab ja torust vedeliku tulema hakkab.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Vasta