Väike küsimus !

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Kasutaja avatar
meinuuu
Postitusi: 73
Liitunud: 11 Sept 2009 15:47

Väike küsimus !

Postitus Postitas meinuuu »

huvi pärast küsiks, et kui võtta rooliots lahti ( mitte mutri poolt, vaid sealt kus on see stopper seib vms ) ühesõnaga, millest see koosneb ?
asi nimelt, selles et ma kardan, et panin selle vähemate juppidega kokku :D
aga no mul läks ta kinni sedasi
lahti võtmise järjekorras on mul seal:
1) stopper seib vms
2) taldrik
3) mingi sugune koonuse moodi metall julla.

et kas rooli ots koosnebki ainult nendest ? :D mul jäid 2 jublakat üle muidu ja ma ei mäleta, kas need käisid seal või mitte :D pm. jäid üle üks verdu ja mingi toetus asjandus vms.


eks kommenteerige kuidas asi olema peaks ?
kas ma panin selle õieti kokku, või ei.

ma kardangi kõige rohkem seda, et need vedru ja see teine julla pidid ka seal käima, aga nii ma seda kinni ei saanud.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Väike küsimus !

Postitus Postitas moskiito »

vastavas kirjanduses peaks olema pildid olemas kuid muidu käib järjekord sedasi kinnipaneku puhul (koostamisel)
1. plastmass taldrik
2. metall koonus seib (mille peale vedru toetub)
3. Vedru (selle ülesanne on suruda plastmass puks tihedamalt vastu rooliotsa muna)
4. metall plaat
5 stopper rõngas.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
madis_2140
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Juun 2010 22:02
Asukoht: Tallinn / Muhu

Re: Väike küsimus !

Postitus Postitas madis_2140 »

Mosse rooliliigendeid lahti ja kokku pandud üsnagi mitu, jagan kaasfoorulmlastele omi tähelepanekuid.
Lahtivõtmisel olen eemaldanud esmalt ülemise määret sisaldava kummikatte, et seda edaspidisel lahtivõtmisel juhuslikult mitte vigastada. Eemaldanud rooliotsa alumiselt poolt lukustusrõnga, seejärel saab kätte kuulliigendi kaane, kaane all on vedru peal olnud enamasti kummirõngas, vahel pole seda seal olnud, selle otstarve on jäänud mulle ebaselgeks, olen koostanud rooliotsi samuti ilma selleta ja olulisi erinevusi pole märganud. Seejärel eemaldanud koonusekujulise vedru (vedru peenem ots on kaane pool), eemaldanud plastikust surveliua (väiksema keskmise avaga liud) peal oleva plekist taldrikseibi. Seejärel saab kuulliigendi koos liuaga välja lükata. Kui kuulliigendiga koos ei tulnud välja ülemine plastikust surveliud (suurema keskmise avaga liud) ka selle eemaldanud. Olen puhastanud kõik detailid, määranud väljatulnud osade seisundi, vajadusel vahetanud liuad või kuulliigendi uute vastu, lisanud määret ning vastupidises järjekorras liigendi koostanud. Koostamisel tuleb jälgida, et liuad sobituvad korrektselt pesadesse, muidu ei mahu kaane lukustusrõngas peale (mis vist oligi sul juhtunud), samuti raskendavad koostamist mustus lukustusrõnga pesas ning kõver lukustusrõngas.
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Väike küsimus !

Postitus Postitas Edel »

Lahti võttes:
1. sopperseib;
2. kaan;
3. tihend (see kummist rõngas, ilmselt kaitseb liigendit väljast tuleva pori eest);
4. vedru;
5. plekist seib (koostamisel olen mina selle enamasti välja jätnud sest muidu ei saa stopperseibi hiljem paika);
6. kauss/liud (kuidas keegi nimetab);
7. munakas;
8. kauss/liud;
Koostamine vastupidises järjestuses ja asendada ka määre,mina olen kasutanud selleks Litol 24. Kusjuures need rõngastihendid on siin kõige tefkamad asjad,need kipuvad ajapikku ära "surema". Mul on 2 kpl. Mosse roolivardaid aga ühe komplekti koostamisel jäi ikka üks tihend puudu. Et päris ilma panna ei tahtnud,lõikasin õhukummist midagi asemele,jääb küll õhem aga ehk parem kui üldse ilma.

Teiselt poolt mõtekas enne lammutamist ära võtta kummist tolmukaitse ja plekist seib.
Kasutaja avatar
meinuuu
Postitusi: 73
Liitunud: 11 Sept 2009 15:47

Re: Väike küsimus !

Postitus Postitas meinuuu »

no selge, ühesõnaga mul jäid vedru ja kummi julla üle :D
aga no tõsiselt see ei läinud nendega kinni lihtsalt ! :S
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Väike küsimus !

Postitus Postitas moskiito »

meinuuu kirjutas:no selge, ühesõnaga mul jäid vedru ja kummi julla üle :D
aga no tõsiselt see ei läinud nendega kinni lihtsalt ! :S
siis viska kummijulla välja, see takkistab kinnipanekut.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
meinuuu
Postitusi: 73
Liitunud: 11 Sept 2009 15:47

Re: Väike küsimus !

Postitus Postitas meinuuu »

moskiito kirjutas:
meinuuu kirjutas:no selge, ühesõnaga mul jäid vedru ja kummi julla üle :D
aga no tõsiselt see ei läinud nendega kinni lihtsalt ! :S
siis viska kummijulla välja, see takkistab kinnipanekut.

Proovisin ka niii, ja ikka ei läinud, mai tea miks, isegi ilma vedru ja kummujullata läks suure vaevaga kinni .
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Väike küsimus !

Postitus Postitas Edel »

meinuuu kirjutas:
moskiito kirjutas:
meinuuu kirjutas:no selge, ühesõnaga mul jäid vedru ja kummi julla üle :D
aga no tõsiselt see ei läinud nendega kinni lihtsalt ! :S
siis viska kummijulla välja, see takkistab kinnipanekut.

Proovisin ka niii, ja ikka ei läinud, mai tea miks, isegi ilma vedru ja kummujullata läks suure vaevaga kinni .
Vaata,kas munakas läks korralikult lõpuni sisse. Vahel tahab see "pähe" koputamist saada.
Ega mul oli ka viimane kord ühe liigendiga,et tee mis tahad,kokku ei lähe. Valisin ühe uue kausi asemele kulunuma,siis sai paika. Takistada võib ka tihend.
Muidugi venitage pisut ka stopperseibi enne paika panekut,vahel on need nii kokku vajunud ja ei taha korralikult soonde ulatuda.
Kasutaja avatar
meinuuu
Postitusi: 73
Liitunud: 11 Sept 2009 15:47

Re: Väike küsimus !

Postitus Postitas meinuuu »

Edel kirjutas:
meinuuu kirjutas:
moskiito kirjutas:
meinuuu kirjutas:no selge, ühesõnaga mul jäid vedru ja kummi julla üle :D
aga no tõsiselt see ei läinud nendega kinni lihtsalt ! :S
siis viska kummijulla välja, see takkistab kinnipanekut.

Proovisin ka niii, ja ikka ei läinud, mai tea miks, isegi ilma vedru ja kummujullata läks suure vaevaga kinni .
Vaata,kas munakas läks korralikult lõpuni sisse. Vahel tahab see "pähe" koputamist saada.
Ega mul oli ka viimane kord ühe liigendiga,et tee mis tahad,kokku ei lähe. Valisin ühe uue kausi asemele kulunuma,siis sai paika. Takistada võib ka tihend.
Muidugi venitage pisut ka stopperseibi enne paika panekut,vahel on need nii kokku vajunud ja ei taha korralikult soonde ulatuda.

aga mis sellest juhtuda võib, kui ta on mul koos ilma vedru ja kummita ?
võib midagi väga jubedat juhtuda vms ? või hoiab kinni ?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Väike küsimus !

Postitus Postitas moskiito »

meinuuu kirjutas:
Edel kirjutas:
meinuuu kirjutas:
moskiito kirjutas:
meinuuu kirjutas:no selge, ühesõnaga mul jäid vedru ja kummi julla üle :D
aga no tõsiselt see ei läinud nendega kinni lihtsalt ! :S
siis viska kummijulla välja, see takkistab kinnipanekut.

Proovisin ka niii, ja ikka ei läinud, mai tea miks, isegi ilma vedru ja kummujullata läks suure vaevaga kinni .
Vaata,kas munakas läks korralikult lõpuni sisse. Vahel tahab see "pähe" koputamist saada.
Ega mul oli ka viimane kord ühe liigendiga,et tee mis tahad,kokku ei lähe. Valisin ühe uue kausi asemele kulunuma,siis sai paika. Takistada võib ka tihend.
Muidugi venitage pisut ka stopperseibi enne paika panekut,vahel on need nii kokku vajunud ja ei taha korralikult soonde ulatuda.

aga mis sellest juhtuda võib, kui ta on mul koos ilma vedru ja kummita ?
võib midagi väga jubedat juhtuda vms ? või hoiab kinni ?
kulutab kausid 3x kiiremini läbi kui muidu. Ma arvan ka et see sõrm ei läinud sul pessa või siis on kauss vale mõõduga. seda olen ka kohanud et kauss on, aga sõrm ei lähe kaussi.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Vasta