AZLK 2140SL 1983 TheoK

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Suletud
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas SanderV »

kopamees kirjutas:Need mustad plastliistud on liimitud.Kui tahad viisakalt maha võtta pead kasutama kuumaõhu püstolit.Aga teistkordselt eitaha enam hästi kinni jääda.Muuseas seda liistu müüakse meetri kaubana autotarvikuid müüvates poodides.Oli vist 240 eek.autojagu.Hiljuti just uurisin Rakveres Wiru-autost.Mul endal ka SL.ehitus käsil.
kumapuhuriga mahav6ttes v6ib olla ka see jama et palju lased lased värvi kooruma
kopamees
Postitusi: 25
Liitunud: 12 Nov 2010 23:02
Asukoht: Rakvere

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas kopamees »

Muuseas väga ilus kaubaroller sul ;)Jah kuumapuhuriga peab väga ettevaatlikult ümber käima.
Kes teisele auku kaevab sellel on ekskavaator
kopamees
Postitusi: 25
Liitunud: 12 Nov 2010 23:02
Asukoht: Rakvere

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas kopamees »

Vaadates sinu ilusa SL i põhja pilti avastasin et minu omal on esimesed poolraamid tagumistega ühendatud sinu omal aga mitte??? Mul auto 1987a väljalase.Ja kahjuks üldse mitte nii korralik.
Kes teisele auku kaevab sellel on ekskavaator
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas marko »

kopamees kirjutas:Vaadates sinu ilusa SL i põhja pilti avastasin et minu omal on esimesed poolraamid tagumistega ühendatud sinu omal aga mitte??? Mul auto 1987a väljalase.Ja kahjuks üldse mitte nii korralik.
Siis on sul jopanud põllumajanduslik masin :) Need jah üldjuhul täisraamil.
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
kopamees
Postitusi: 25
Liitunud: 12 Nov 2010 23:02
Asukoht: Rakvere

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas kopamees »

Minule teadaolevalt mudelit SL põllumajandusliku variandina ei toodetud
Kes teisele auku kaevab sellel on ekskavaator
Kasutaja avatar
Tarmo
Postitusi: 66
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:46
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas Tarmo »

1987/88 olid kummalised ajad ja tehas siiski vorpis "põllumajandusliku" põhja peale ka tavamudeleid. Minu oli au 1987 detsembris omandada tuttuuena AZLK-2140, milline oli kah nn täisraamil, deforsseeritud mootoriga, kuid kõik muu oli tavapärane 2140. Pidurid, vedrustus ja varustuski. Kui mälu mind ei peta, kandis ostudokumentides mudelinime AZLK-21406.
Kuuldavasti tuli sel perioodil kuni 1988 SL-i tootmise lõpuni liinilt just sellistest komponentidest ja varustusega autosid nagu juhtus. Juhtus SL-dele ka 2140 esipõllesid ette, koos suunalaterna avadega stange taga. Täitsa tehasest!
Ei maksa imestada millegi üle!
kopamees
Postitusi: 25
Liitunud: 12 Nov 2010 23:02
Asukoht: Rakvere

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas kopamees »

Tarmo olen sinuga täiesti nõus.Sain hiljuti kingiks raamatu Otetsestvennõje levkovõje avtomobili 1898-2000a. Seal on ära toodud kogu suure venemaa sõiduautode toodang koos piltidega,kaasa arvatud ka need mida tehtud vaid üksik eksemplarid ja katsemudelid.Näiteks toodeti AZLK tehases 1980nda olümpiamängudeks erimudelit 2140SR millel olid mustad stanged,ees udutuled,musta vävi küljekarbid ning küljel must triip kuid laiem ja madalamal kui mudelil SL.Äkki on keegi kohanud sellist?
Kes teisele auku kaevab sellel on ekskavaator
Kasutaja avatar
TheoK
Postitusi: 238
Liitunud: 03 Veebr 2009 21:13
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas TheoK »

TheoK kirjutas:Täna on üks tähtis päev, on Mossel "aastapäev" :D
Nimelt möödub kolm aastat Moskvitsi ostust!

Tähtpäevalisest üks eilne pilt ka, seisab rahus:
Pilt

Jälle aasta täis!
Endine Super-Lux.
Kasutaja avatar
TheoK
Postitusi: 238
Liitunud: 03 Veebr 2009 21:13
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas TheoK »

Siin ka mõnda aega vaikus olnud. Ega suuremaid uudiseid ei ole, kui et kogub tolmu ja ootab kevadet. Ootab ka mõningaid paremaid juppe põhjavaiba ja istmekattete näol. Tagumise istme kate on aastatejooksul päikesekahjustusi saanud. Nüüd, istmekatteid maha võttes avastasin et päris lõhki. Ühesõnaga vajan uusi! Põhjavaibast ka üks tükk puudu.
Ette sain tänu heale sõbrale uued esituled. Vanad seest roostes jne.
Viimase aja uuendus on ka uus antenn. Nüüd siis originaal. Pole küll tutikas aga käib küll. Seesmine kate ka olemas. Panin täna külge. Täitsa kena. Vähemalt pole enam see jube "tjuuning".
Paari päeva eest esitlesin Moskvitsi ka ühele 2.5 aastasele põnnile. Kiitust jagus üksjagu. See oli talle ikka suur elamus. Kõike saab katsuda ja näppida. Tal ikka maailmaasjad juba selged. Pakkusin talle et paneme käima ka? Temalt siis: "kamoon, autosi ei panda toas käima."

Pilte ka:
Pilt
Pilt
Pilt

Antenn:
Pilt
Pilt
Pilt

Hetkel kõik ja ootan juppe.
TheoK
Endine Super-Lux.
Kasutaja avatar
TheoK
Postitusi: 238
Liitunud: 03 Veebr 2009 21:13
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK 2140SL 1983 TheoK

Postitus Postitas TheoK »

Tahaks Mossele panna lõpuks lääne küünlad.Olen kuulnud,et NGK pidi hea olema. Mis mark täpsemalt?
Kust neid Tallinnas saada võiks olla?
Endine Super-Lux.
Suletud