AZLK 2140, 1978 BMC211

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
indrek06
Postitusi: 187
Liitunud: 17 Nov 2009 18:43
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2140, 1978 Indrek06

Postitus Postitas indrek06 »

Kuna madala tagaotsaga said summuti pütt ja põhi koguaeg vatti, siis sai see jälle kõrgeks tagasi aetud:
Pilt
Kahjuks ei ole tagaots enam nii jäik kui see madalana oli. Peab vähe vängemad amordid sinna vaatama.
Täna sai veel avastatud, et kuskilt lekib tosooli, kuna radikast oli vedelikutase kõvasti langenud. Näpuga järge ajades jõudsin mootoriploki küljes oleva luugi juurde, mille vahelt tosooli vaikselt immitseb. Tegu on siis selle luugiga, mis jääb väljalaskekollektori taha. Millalgi tuleb siis selle tihendi vahetus ette võtta. Kas keegi oskab öelda, mis materjalist tuleks uus tihend sinna teha?
AZLK 2140, 1978
randoA
Postitusi: 266
Liitunud: 04 Veebr 2009 19:32
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: AZLK 2140, 1978 Indrek06

Postitus Postitas randoA »

Mina tegin selle tihendi paraniidist, ja mõlemale poole mootori silikoon ka vahele.Pidas küll
azlk 412 1975, MZMA 408 1966 ja 2140SL 1986

Mosse on nagu Tallinn-ei saa kunagi valmis
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140, 1978 Indrek06

Postitus Postitas moskiito »

ma viimasel ajal olen kasutanud tihendi materjalina "ehituspappi" mitte see mis põrandale käib ja mujale, vaid see mis pannakse küll pärandale, kuid selleks et kaitsta põrandat kriimude ja löökide eest ning pärast oleks lihtsam ka koristada. Hea pehme ja hoiab piisavalt hästi kinni.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140, 1978 Indrek06

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

moskiito kirjutas:ma viimasel ajal olen kasutanud tihendi materjalina "ehituspappi" mitte see mis põrandale käib ja mujale, vaid see mis pannakse küll pärandale, kuid selleks et kaitsta põrandat kriimude ja löökide eest ning pärast oleks lihtsam ka koristada. Hea pehme ja hoiab piisavalt hästi kinni.
Olen seda odavat pappi ka ise kasutanud. Liimisin pva liimiga neli kihti kokku. Kahjuks hakkab mööda serva õli läbi ajama. Ei pea. Nii et igale poole pole mõtet toppida.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: AZLK 2140, 1978 Indrek06

Postitus Postitas stern100 »

Ise tegin ka ühele masinale paraniidist uue, teisel lekkis see kaas kuna see oli talvel jääga kõveraks paisunud ning piisas ainult kaanevahetusest. Tihend jäi sama.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 120 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
Jossu
Postitusi: 307
Liitunud: 02 Veebr 2009 16:10
Asukoht: Tartu/ Saaremaa

Re: AZLK 2140, 1978 Indrek06

Postitus Postitas Jossu »

TALUPOEG TALUJA kirjutas:
moskiito kirjutas:ma viimasel ajal olen kasutanud tihendi materjalina "ehituspappi" mitte see mis põrandale käib ja mujale, vaid see mis pannakse küll pärandale, kuid selleks et kaitsta põrandat kriimude ja löökide eest ning pärast oleks lihtsam ka koristada. Hea pehme ja hoiab piisavalt hästi kinni.
Olen seda odavat pappi ka ise kasutanud. Liimisin pva liimiga neli kihti kokku. Kahjuks hakkab mööda serva õli läbi ajama. Ei pea. Nii et igale poole pole mõtet toppida.
kui sa ta pva-ga läbi immutad siis kuivades see muutub päris kõvaks, selle tulemusena ongi leke, kasuta parem tihendi silikooni/hermetsi
Pukseerimishaagise e Konna rent
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: AZLK 2140, 1978 Indrek06

Postitus Postitas moskiito »

mina kl ei kasutanud mingisugust liimi ega hermetsi. lihtsalt lõikasin tihendi välja, kruvisin kokku ja oli korras. siiani peavad kõik kohad kuhu olen seda paigutanud.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: AZLK 2140, 1978 Indrek06

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Jossu kirjutas:
TALUPOEG TALUJA kirjutas:
moskiito kirjutas:ma viimasel ajal olen kasutanud tihendi materjalina "ehituspappi" mitte see mis põrandale käib ja mujale, vaid see mis pannakse küll pärandale, kuid selleks et kaitsta põrandat kriimude ja löökide eest ning pärast oleks lihtsam ka koristada. Hea pehme ja hoiab piisavalt hästi kinni.
Olen seda odavat pappi ka ise kasutanud. Liimisin pva liimiga neli kihti kokku. Kahjuks hakkab mööda serva õli läbi ajama. Ei pea. Nii et igale poole pole mõtet toppida.
kui sa ta pva-ga läbi immutad siis kuivades see muutub päris kõvaks, selle tulemusena ongi leke, kasuta parem tihendi silikooni/hermetsi
Asi pole selles,et ei pea. Asi on selles,et papp ise imbub läbi. Kokkuliimides ei lähe kõvaks. Vaja oli paksemat pappi. Kui panna ka üks kiht,ikka imbub läbi. Mitte ei jookse aga aja jooksul imbub läbi.
Kõik oleneb materjalist. Vähemalt see ehituspapp,mida mina ostsin,tihendi tegemiseks ei sobinud.
Sai proovitud ka hermetsiga,ei sobi ikka.....
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: AZLK 2140, 1978 Indrek06

Postitus Postitas Martpoiss »

On ju olemas spets tihendipapp, kõige mõistlikum sellest teha. Eri paksustega tihendikummi on ka poest saada.
Kasutaja avatar
Jossu
Postitusi: 307
Liitunud: 02 Veebr 2009 16:10
Asukoht: Tartu/ Saaremaa

Re: AZLK 2140, 1978 Indrek06

Postitus Postitas Jossu »

tavaline õhuke kartong ja õlikindel tihendi hermets ja mittemiski ei leki
Pukseerimishaagise e Konna rent
Vasta