AZLK 2140, 1978, karl

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas Urukoer »

kas see mitte pedaalilukk ei ole?
karlaas
Postitusi: 46
Liitunud: 25 Aug 2013 19:19
Telefon: +37255608047
Asukoht: Lasnamägi, Tallinn

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas karlaas »

Urukoer kirjutas:kas see mitte pedaalilukk ei ole?
Väga hea ja loogiline pakkumine. Täna õhtul proovin ära. :)
Mossed on nagu miniseelikuga neiud- tekivad esimeste soojemate ilmadega tänavapildile, kõik vaatavad neid, aga kui ühe kätte saad, mõtled et vaadata oli lihtsam.
Kasutaja avatar
ik260
Postitusi: 164
Liitunud: 12 Apr 2013 10:46
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas ik260 »

Valge tuttav masin. Olin ära ostmas aga kui omanik hakkas iba ajama lõpetasin igasuguse asjaajamise. Ajasin hääle sisse talle ja panin õlid-värgid sisse tagasi.
Kui õõts on tutikas ja puksidega, kuluks mulle marjaks üks ära.
karlaas
Postitusi: 46
Liitunud: 25 Aug 2013 19:19
Telefon: +37255608047
Asukoht: Lasnamägi, Tallinn

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas karlaas »

ik260 kirjutas:Valge tuttav masin. Olin ära ostmas aga kui omanik hakkas iba ajama lõpetasin igasuguse asjaajamise. Ajasin hääle sisse talle ja panin õlid-värgid sisse tagasi.
Kui õõts on tutikas ja puksidega, kuluks mulle marjaks üks ära.
Mis iba see omanik siis ajama hakkas? Minuga rääkis täitsa normaalselt ning näha oli, et keegi on auto kallal ikka asjatanud. Kas jõudsid jälile, miks pidurid ei võtnud?

Ja õõtsad täitsa tutikad, aga jäävad riiulisse ootama allapanekut :D
Mossed on nagu miniseelikuga neiud- tekivad esimeste soojemate ilmadega tänavapildile, kõik vaatavad neid, aga kui ühe kätte saad, mõtled et vaadata oli lihtsam.
Kasutaja avatar
ik260
Postitusi: 164
Liitunud: 12 Apr 2013 10:46
Asukoht: Tallinn

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas ik260 »

karlaas kirjutas:
ik260 kirjutas:Valge tuttav masin. Olin ära ostmas aga kui omanik hakkas iba ajama lõpetasin igasuguse asjaajamise. Ajasin hääle sisse talle ja panin õlid-värgid sisse tagasi.
Kui õõts on tutikas ja puksidega, kuluks mulle marjaks üks ära.
Mis iba see omanik siis ajama hakkas? Minuga rääkis täitsa normaalselt ning näha oli, et keegi on auto kallal ikka asjatanud. Kas jõudsid jälile, miks pidurid ei võtnud?

Ja õõtsad täitsa tutikad, aga jäävad riiulisse ootama allapanekut :D
Kui mul temale sobival päeval polnud võimalik treilaga järgi minna, hakkas jutt: "ei mul siis savi, las tuleb järgmine rahapakiga..."
Tahtsin sellest rotika teha. Igatahes olid autot ekspluateerinud väga autokauged inimesed, kes peaks kõigest kaarega eemale hoidma.
Omaniku loogika järgi pidi kardaani vabastamine ja tagasilla õlist tühjaks laskmine muide vältima pidurite kinnijäämist.
Piduritega ei jõudnud tegelema hakata, püüdsin sidurit talle saada aga ketas oli kinni.
karlaas
Postitusi: 46
Liitunud: 25 Aug 2013 19:19
Telefon: +37255608047
Asukoht: Lasnamägi, Tallinn

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas karlaas »

Nii üle pika aja ka pildimaterjali ja ülevaade töödest. Olen hakanud mosset lammutama, hetkel klaasid (va esiuste kolmnurgad, mille kruvid ei tule lahti) eest võetud, salongist vaja veel armatuurlaud ja juhiiste välja võtta (laepolster, uksepolstrid, istmed põhjamatid väljas), logarid äravõetud, parem esitiib küljest võetud, pamprid, esivõre ka riiulis seismas, tuled eest võetud. Homme proovin esipõlle, armatuur laua ja kõrvalistme välja saada ning pesema/lihvima hakata :)
Pilt
Tagaistme all oli kellegi pesa ka
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Ja täna käis ka Irukas läbi ning sai ilusa pildi tehtud:
Pilt
Ning ei ole jõudnud (meelest läinud) proovida pedaalilukku, aga see teema on ikka meeles ja kunagi panen ka pildi.
Mossed on nagu miniseelikuga neiud- tekivad esimeste soojemate ilmadega tänavapildile, kõik vaatavad neid, aga kui ühe kätte saad, mõtled et vaadata oli lihtsam.
karlaas
Postitusi: 46
Liitunud: 25 Aug 2013 19:19
Telefon: +37255608047
Asukoht: Lasnamägi, Tallinn

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas karlaas »

no auto värvimise jaoks lahti võetud ja survekaga ülekäidud:
Pilt
Pilt
Pilt
lisaks avastasin põhjast "toreda augu":
Pilt
käigukasti tala on veel kereküljes
lisaks puhastasin ka valgest saadud punast sisu (ülikena ikka :D )
Pilt
Pilt
Mossed on nagu miniseelikuga neiud- tekivad esimeste soojemate ilmadega tänavapildile, kõik vaatavad neid, aga kui ühe kätte saad, mõtled et vaadata oli lihtsam.
karlaas
Postitusi: 46
Liitunud: 25 Aug 2013 19:19
Telefon: +37255608047
Asukoht: Lasnamägi, Tallinn

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas karlaas »

no vahepeal on kaks nädalat puhkust läbi ja autot selle ajaga lihvitud ja pahteldatud. Esmaspäeval sai beez värv peale kantud ja nüüd ootab veel tumepunast värvi (tuleb siis kahetooniline, küljed beezid ja ülejäänud tumepunane, üleminek küljel kaldjoonega, midagi sellist: Pilt). Kuidas ma juba ootan valmis tulemust ja pulmapäeva :)
Mõned pildid ka:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Ühte tiiva pole sellepärast küljes, et ostsin tutika esitiiva, mille lihvisin ja valmistasin värvimiseks ette, aga see ei istunud mitte kuidagi normaalselt ette (kui kapotiga sain vahe normaalseks, siis ukse vahe oli ülisuur ja eriti riivas silma ülemine ots, mis on ukse ja kapoti juures, seal oli ülisuur vahe, mida mitte kuidagi väiksemaks ei saanud) ja seda proovisin loomulikult alles siis, kui tiib oli ette valmistatud. Nüüd läheb valge tiib, mis tuleb ette valmistada, hõissa ideaalsed detailid ja kontrollimine :D
Mossed on nagu miniseelikuga neiud- tekivad esimeste soojemate ilmadega tänavapildile, kõik vaatavad neid, aga kui ühe kätte saad, mõtled et vaadata oli lihtsam.
Kasutaja avatar
mario
Postitusi: 378
Liitunud: 01 Aug 2010 00:02
Asukoht: Tartu-Jõgeva 55608255

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas mario »

kui sul tiib on veel veneaegne, siis tõenäoliselt kooperatiivikas, mis stantsiti juba meeletult kulunud stantsidel ja siis ei olegi ime, et mõõdud ei sobi enam, ehk siis detail jääb järjest väiksemaks.. moodsa aja plekid, mis Ukrainast tulevad, ei olegi kõige hullemad mõõtudelt, aga roostekindlus on küsitav..
karlaas
Postitusi: 46
Liitunud: 25 Aug 2013 19:19
Telefon: +37255608047
Asukoht: Lasnamägi, Tallinn

Re: AZLK 2140, 1978, karl

Postitus Postitas karlaas »

mario kirjutas:kui sul tiib on veel veneaegne, siis tõenäoliselt kooperatiivikas, mis stantsiti juba meeletult kulunud stantsidel ja siis ei olegi ime, et mõõdud ei sobi enam, ehk siis detail jääb järjest väiksemaks.. moodsa aja plekid, mis Ukrainast tulevad, ei olegi kõige hullemad mõõtudelt, aga roostekindlus on küsitav..
mhmh, no eks järgmine kord ikka proovin kõigepealt juppi auto küljes ja siis hakkan midagi tegema, nüüd on vähemalt töödeldud vanametalli natuke :D
Mossed on nagu miniseelikuga neiud- tekivad esimeste soojemate ilmadega tänavapildile, kõik vaatavad neid, aga kui ühe kätte saad, mõtled et vaadata oli lihtsam.
Vasta