Mis karpaga tegu?

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Killa
Postitusi: 168
Liitunud: 08 Veebr 2009 00:04

Re: Mis karpaga tegu?

Postitus Postitas Killa »

Mingid augud peaks olema ka ju jahutuseks? Lada karbussil?
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: Mis karpaga tegu?

Postitus Postitas stern100 »

Killa kirjutas:Mingid augud peaks olema ka ju jahutuseks? Lada karbussil?

Pigem ikka soenduseks, et talvel karpat jäässe ei tõmbaks.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 120 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
A.Roosenberg
Postitusi: 204
Liitunud: 30 Okt 2009 21:35
Asukoht: Tallinn, Keila, Läänemaa

Re: Mis karpaga tegu?

Postitus Postitas A.Roosenberg »

stern100 kirjutas:
Killa kirjutas:Mingid augud peaks olema ka ju jahutuseks? Lada karbussil?

Pigem ikka soenduseks, et talvel karpat jäässe ei tõmbaks.
kle stern, tarkpea, karbuss ei lähe jäässe, kui juhuslikullt vb 50 kraadi külma on või on sinna kuidagi vett sattunud .
"2140"
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Mis karpaga tegu?

Postitus Postitas sass »

A.Roosenberg kirjutas: kle stern, tarkpea, karbuss ei lähe jäässe, kui juhuslikullt vb 50 kraadi külma on või on sinna kuidagi vett sattunud .
Läheb. Ja läheb päris hästi, eriti siis, kui pole sooja õhuvõttu. Pole üldse palju miinuskraade tarvis, et see juhtuks.

Endal selline küsimus tekkinud, et kus on DAAZ tüüpi (2140 või siis 2101) karburaatoril segukoonused?
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: Mis karpaga tegu?

Postitus Postitas moskiito »

kui puudub soojaõhu juurdepääs, läheb karpa nii hästi jäässe et ei saa arugi ning seda isegi +5 kraadi juures.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Mis karpaga tegu?

Postitus Postitas marko »

moskiito kirjutas:kui puudub soojaõhu juurdepääs, läheb karpa nii hästi jäässe et ei saa arugi ning seda isegi +5 kraadi juures.
Ja seda eriti manteel sõites :) Linnas pole probleemi täheldanud,aga maanteel kunagi vaevlesin sama jamaga 1km sõitu ja 5min seismist :D ja väljas ka miski +1 ringis.
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: Mis karpaga tegu?

Postitus Postitas stern100 »

A.Roosenberg kirjutas:
stern100 kirjutas:
Killa kirjutas:Mingid augud peaks olema ka ju jahutuseks? Lada karbussil?

Pigem ikka soenduseks, et talvel karpat jäässe ei tõmbaks.
kle stern, tarkpea, karbuss ei lähe jäässe, kui juhuslikullt vb 50 kraadi külma on või on sinna kuidagi vett sattunud .
mul tõmbab azlk-l karpa paari soojakraadi või paari miinuskraadi juures nii jäässe et sureb välja, kuna mul ei ole radika ees ribisid, soojaõhuvõtu-toru ega karpast ei käi jahutusvedelik läbi.. Kes siin tarkpea on :D

et vältida jäätumist tuleb autot koha peal töötemperatuurini soojendada/ ma kasutan veel paksu katet radika ees.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 120 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
tafi
Postitusi: 278
Liitunud: 13 Okt 2009 19:26

Re: Mis karpaga tegu?

Postitus Postitas tafi »

Roosenberg,ega sa ometi jälle jooma pole hakkanud :beer :help :lol :lol
Tel 55627664
Tiit
Postitusi: 183
Liitunud: 18 Apr 2009 20:59

Re: Mis karpaga tegu?

Postitus Postitas Tiit »

stern100 kirjutas: mul tõmbab azlk-l karpa paari soojakraadi või paari miinuskraadi juures nii jäässe et sureb välja, kuna mul ei ole radika ees ribisid, soojaõhuvõtu-toru ega karpast ei käi jahutusvedelik läbi.. Kes siin tarkpea on :D

et vältida jäätumist tuleb autot koha peal töötemperatuurini soojendada/ ma kasutan veel paksu katet radika ees.
Kohapeal soojendamisest pole mingit kasu, kui maanteel 100-ga minna annad. Kapoti serva alt jookseb külm õhk ikkagi otse karpa peale ja tõmbab härma. Natuke nuputamist ja see külmumine saab väga kerge vaevaga lahendatud.
Kui Opel katki läheb, on Mossel veel 3 minutit jäänud.
Kasutaja avatar
tarmo400
Postitusi: 118
Liitunud: 02 Veebr 2009 15:24
Telefon: 5014308
Asukoht: Tallinn

Re: Mis karpaga tegu?

Postitus Postitas tarmo400 »

Karburaator ei lähe jäässe mitte sellest et talle külma välisõhku peale puhub vaid sellest,et segukoonusest mööduv bensiin aurustub. Ja nagu füüsikast teada siis aurustumine nõuab energiat( sama efekt kui peale ujumist veest välja tulles külm hakkab, vaatamata sellele et õhk on soojem kui vesi). Tunda annab see jäätumine just suure õhuniiskusega sest mitte külm segukoonus iseenesest pole probleem vaid sinna peale kogunenud jää ,mis rikub segu koostise.Kui on 4..5 kraadi külma on õhuniiskus reeglina madal ja saab ka ilma sooja õhuta sõita,kindlasti ei saa seda aga paari plusskraadi ja suure niiskusega. Ise olen udusel suvehommikul saanud maanteel sõites karburaatori jäässe ka 12 kraadi sooja juures..!! Maanteel on probleem suurem seepärast et bensiini kogus ,mis karburaatorit läbib, on suurem.
Vasta