Mossele Bmw 1.8 mootor

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
kris282
Postitusi: 3
Liitunud: 10 Apr 2010 19:29

Mossele Bmw 1.8 mootor

Postitus Postitas kris282 »

Jutud käivad et mossele peaks Bmw E30 1.8 mootor 1:1 vahele istuma, kas jutt vastab tõele ning mis modifikatsioonid peaks tegema?
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: Mossele Bmw 1.8 mootor

Postitus Postitas viirusboy »

Karteripõhi või sillatala tuleb ümber teha. Rohkem leiab infot selle kohta siit
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Mossele Bmw 1.8 mootor

Postitus Postitas sass »

Samahästi sobib sinna ka ükskõik mis teine mootor - karteripõhi tuleb ikka ümber teha. Täielik külajutt on see E30 1,8 mootor. E30 mootorivalikust ainus sobilikum on M42B18, ehk siis IS-i mootor, sellel karter peaaegu, et õige koha peal.
kris282 kirjutas:1:1 vahele istuma...mis modifikatsioonid peaks tegema?
Nagu sa näed, siis ise vastasid oma küsimusele. 1:1le istub vaid Moskvichi mootor sinna (kaasa arvatud uuemad 1,6; 1,7; 1,8; 2,0).

Olen seda arvamust, et kui foorumis juba sellist asja küsida, siis ei ole asja aretamisel mõtet - peale seda nagunii ei saa.
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Mossele Bmw 1.8 mootor

Postitus Postitas SanderV »

kuigi ise tahan ka aretada mingit muud mootorit peale, siis see on sp et ma tahan mosse kere säilitada hea minekuga... kui aga tahad niisama paremat minekut, siis ma ei saa aru miks kohe bemm ei osteta vaid hakatakse mosse kerele midagi aretama...
kris282
Postitusi: 3
Liitunud: 10 Apr 2010 19:29

Re: Mossele Bmw 1.8 mootor

Postitus Postitas kris282 »

no olen kuulnud et mootori kinnituste poolest peaks E30 1.8 mootor sobima, ainult kardaan vaja ümber teha. Seega pöördusin teie poole et mida keegi teab sellisest värgist aga ngau näha siis vist väga ei tasu, pigem tuleb vana mootor korda teha ja järele aidata natuke.
Urukoer
Postitusi: 760
Liitunud: 07 Juun 2011 22:26

Re: Mossele Bmw 1.8 mootor

Postitus Postitas Urukoer »

kris282 kirjutas:no olen kuulnud et mootori kinnituste poolest peaks E30 1.8 mootor sobima, ainult kardaan vaja ümber teha. Seega pöördusin teie poole et mida keegi teab sellisest värgist aga ngau näha siis vist väga ei tasu, pigem tuleb vana mootor korda teha ja järele aidata natuke.
Oled õigel teel . Miks ikka seale sadulat panna ,nagunii ratsahobust tast ei saa. :lol
Kasutaja avatar
Martpoiss
Postitusi: 475
Liitunud: 29 Mär 2010 12:26

Re: Mossele Bmw 1.8 mootor

Postitus Postitas Martpoiss »

Kui sa juba üleüldse mõtled sellise ümberehituse peale siis peavad sul tööriistad väga hästi käes istuma ja kui tööriistad väga hästi käes on siis ei ole probleem ükskõik mis mootor mis autole peale panna. Kui huvi on, siis tee ära ja räägi meile ka kuidas mootor peale sobis. Sellel teemal on väga palju targutamist olnud foorumis aga keegi reaalselt näinud ega katsunud ei ole.

Mis sinu ehituse eesmärgiks oleks? Legaalseks oleks päris raske saada seda ja põllurallikaks sobiks bemm ise juba igakell paremini.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Mossele Bmw 1.8 mootor

Postitus Postitas MAZ »

Ei maksa nii kriitiline olla kohe. Ma olen näinud igasugu nõukogude autosid, millele on kapoti alla topitud teistmoodi jõuallikaid. Tundub,et see on viimasel ajal saanud trendiks veneauto+lääne mootor ja tehnika.
Venemaal on see täiesti tavaline asi,et nii tehakse. Küsimus polegi,et kui bemmi jaoks raha pole ehitame mossest bemmi. Vaid tahetakse vanamalli välimust aga kiiremat tehnikat.
Üks ladaklubi kasutaja on selle bemmi+lada kerega väga kuulsaks saanud, võta temaga ühendust küll ta oskab seletada,kuidas see ringi ehitamine käib.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
viirusboy
Postitusi: 1042
Liitunud: 11 Mai 2009 22:56
Asukoht: Läänemaa

Re: Mossele Bmw 1.8 mootor

Postitus Postitas viirusboy »

2007 aasta proovisime lihtsalt mosse emeksikerele e30 1.8 karpamootorit, et kindlaks teha, kas ta siis ikka nii 1:1 istub. Asi jõudis niikaugele et karter jäi sillatalale kandma ja siis loobusime. Müüt murtud :)
Moskvits - see on haigus, mida pole võimalik ravida. Peita saab ainult sümptomeid.
Kasutaja avatar
sass
Postitusi: 913
Liitunud: 22 Veebr 2009 12:17
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: Mossele Bmw 1.8 mootor

Postitus Postitas sass »

MAZ kirjutas:Ei maksa nii kriitiline olla kohe. Ma olen näinud igasugu nõukogude autosid, millele on kapoti alla topitud teistmoodi jõuallikaid. Tundub,et see on viimasel ajal saanud trendiks veneauto+lääne mootor ja tehnika.
Venemaal on see täiesti tavaline asi,et nii tehakse. Küsimus polegi,et kui bemmi jaoks raha pole ehitame mossest bemmi. Vaid tahetakse vanamalli välimust aga kiiremat tehnikat.
Asi selles ongi, et Eestis on antud asi praktiliselt võimatu, kui tahetakse autoga tänaval ka sõita. Venemaal on seevastu peaaegu et kõik võimalik. Kriitika samas on edasiviiv jõud. :D
viirusboy kirjutas:2007 aasta proovisime lihtsalt mosse emeksikerele e30 1.8 karpamootorit, et kindlaks teha, kas ta siis ikka nii 1:1 istub. Asi jõudis niikaugele et karter jäi sillatalale kandma ja siis loobusime. Müüt murtud :)
Nagu öeldud, siis nii ongi - isegi mõlemat mootorit koos vaadanud ja kuidagi ei saa istuma seda üks-ühele. Ainus, mis töesti sobiks, oleks IS-i mootor.

Ennast huvitaks väga see, kui keegi on triki ära teinud ja just BMW mootori peale pannud. Teisi mootoreid on nähtud küll.
Vasta