IZ 412IE 1990 BergIE

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas BergIE »

Peale Pärnu Suursõitu mõtlesin asja ümber. Auto on ikkagi liiga kitsas. Panin uued dimensioonid paikka, nüüd vaja vaid kere vahele ehitada!

Pilt
Kaunitar 2015.
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas moskiito »

irwww, mis siis nüüd auto taastamisest sai :D
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas BergIE »

Taastamine käib ikka omas tempos. 4m+ auto laiuseks on vist palju. Mis ikka, võõpasin esiuksed ja "gabasniku" luugi üle. Kunagi edaspidi teen ka tagumised uksed ja esiluugi. Tundub, et jõuludeks jäävad esiporikad ja esipõll. Siis jäävad veel kliima luuk ja tagumine nr.alus + bena luuk vms. Ja uskumatult on saabunud kevad? Koos sellega, et salong on limpsitud ja omas kohas. Ilus visioon tulevikust?! Tean, et suuri plaane ei tohi teha. Loodan, et pole ma ainuke, kes järgmiseks suveks asju reastab! Edu kõigile!
Kaunitar 2015.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1581
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas partnermosse »

moskiito kirjutas:irwww, mis siis nüüd auto taastamisest sai :D
Taastab ja teeb sama laiaks nagu fokseril ;) ja vahele läeb audi 4.2-ne mootor ;) :D
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas SanderV »

partnermosse kirjutas:
moskiito kirjutas:irwww, mis siis nüüd auto taastamisest sai :D
Taastab ja teeb sama laiaks nagu fokseril ;) ja vahele läeb audi 4.2-ne mootor ;) :D
twinn turbuga
Kasutaja avatar
fokser
Postitusi: 330
Liitunud: 24 Mai 2013 15:48
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas fokser »

SanderV kirjutas:
partnermosse kirjutas:
moskiito kirjutas:irwww, mis siis nüüd auto taastamisest sai :D
Taastab ja teeb sama laiaks nagu fokseril ;) ja vahele läeb audi 4.2-ne mootor ;) :D
twinn turbuga
lol :D
Päävä mõtõh: "Ku üts uss kinni lätt, tulõ tõõnõ koskil vallalõ."
Tiiä külh, mul oll ka kunagi Moskvits...
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas BergIE »

Ma isegi ei tea, kui lai on Fokseri salong seest. Silma järgi kitsas seal ei olnud. Vähemalt Muhul meetrine joonlaud esiaknast sisse ei mahu. Aknaava kasutasin joonlaua hoidikuna hööveldamise ajal. Laiust jagub. Twini saab panna Muhule! Kevadeks panen auto sõitma, sõidan ühe hoo-aja, siis tekivad mingid tunded. Sügisel ostan mingi rappe moto ja koos "Mägiaivari" pähe pugemisega tulevad vajalikud hobused ja eeslid ka vabalt hingamisega, nagu Muhul. Eilsest võtsin väikese puhkuse Mosu kallal. Homme pulmaautoks, siis Augustiunetus, Jurmala, Nostalgia ja midagi veel. Edu kõigile!
Kaunitar 2015.
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas BergIE »

Suvi läks nagu ikka. Õue tööd, majapidamine, Muhuga 5000 Km jvpms... Siiski said valmis kaks esimest ust ja tagumine luuk. Ootavad koostamist ja paigaldust. Hetkel "hööveldamisel" kaks ust ja luuk. Isadepäevaks värvitud, arvatavasti. Jõuludeks jätan siis esiporikad ja põlle. Mingi aeg peale seda tegelen aktiivselt ka "Muhulistega". Seega kevadel tuleb kõik sisemus ja veits väljast kokku installeerida. Suvel olen õige autoga õiges rivis, mitte bussipeatuses nagu Audrus, sel suvel!
Kaunitar 2015.
Kasutaja avatar
BergIE
Postitusi: 283
Liitunud: 19 Nov 2013 19:36
Telefon: 5061898
Asukoht: Pärnumaa

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas BergIE »

Postitan vist vales teemas, kuna võtsin paar pitsi head-paremat, mille tõi mulle üks kohalik penskar. Ei saanud Ta läbi ülevaatuselt, kuna CH või HC oli kordades kõrgem. Tõstsin ümber kaks vaakumvoolikut karburaatoril, suht lähestikku asuvad(teadjad teavad millised), ja tiba varasemaks sai süüde sätitud. Vana tuli uuelt ülevaatuselt, nägu säras, maksis raha ja andis pudeli, et ma Ta üldse ette võtsin. Pean ennast Mosse pulkade tuvastajaks alles napilt aasta. Tegelikult huvitab mid sellejuures see - kas nii lihtsad asjad tõepoolest mõjutavad mõõdetavaid näite?
Kaunitar 2015.
Kasutaja avatar
HendrikR
Postitusi: 582
Liitunud: 08 Juul 2013 19:22
Telefon: 56643745
Asukoht: Lasnamäe
Kontakt:

Re: IZ 412IE 1990 BergIE

Postitus Postitas HendrikR »

BergIE kirjutas:Postitan vist vales teemas, kuna võtsin paar pitsi head-paremat, mille tõi mulle üks kohalik penskar. Ei saanud Ta läbi ülevaatuselt, kuna CH või HC oli kordades kõrgem. Tõstsin ümber kaks vaakumvoolikut karburaatoril, suht lähestikku asuvad(teadjad teavad millised), ja tiba varasemaks sai süüde sätitud. Vana tuli uuelt ülevaatuselt, nägu säras, maksis raha ja andis pudeli, et ma Ta üldse ette võtsin. Pean ennast Mosse pulkade tuvastajaks alles napilt aasta. Tegelikult huvitab mid sellejuures see - kas nii lihtsad asjad tõepoolest mõjutavad mõõdetavaid näite?
Eks ikka mõjutab.Põhiasjad,mis mõjutavad:karburaator,õhufilter ja see,millal õli vahetatud.Ma läksin ka ÜV-le vana õhufiltri ja vahetamata õliga ning karburaatorit polnud varem näpitud.Üks näitaja oli kahtlaselt kõrge,ülevaataja ütles,et õhufiltrist on see tingitud.
Igas korralikus peres peab olema vähemalt üks Moskvitš
Elus on 3 asja,mille nimel elada:seks,raha,Moskvich! :auto
Tegelen autofotograafiaga! Kui soov saada enda autost ilusaid pilte,võta ühendust ja küsi lisainfot! :)
Vasta