IZ 412 1975 Jartmok

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Varblane
Postitusi: 153
Liitunud: 01 Apr 2009 01:36
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Kontakt:

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas Varblane »

stern100 kirjutas:Ma ei olegi enne sellise kujuga esipõlle näinud.Mõtlen just seda alumist osa. Minu izidel on põllel all 3 kandilist auku hoopis.
See on vanem ja kroomvõrega variant ju, uutematel teine põll jah.
Gardaan,keneraator,garba,tüüs,garter........
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Ei miskit erilist, lihtsalt teema jätkuks.

Ei tahaks kurtma hakata aga päevad on ikka väga pikaks veninud, siiski jõuab kasvõi tunnikeseks garaaži. See oleks nagu kohustus, korra päevas peab läbi astuda :D
Täna sai siis espõll ilusti ja tervenisti üle matistatud samas ka kriitilise pilguga vaadatud. Tundub, et esialgu aitab.
Tulede ümbrised ja esi stange kinnitused vajasid küll seevastu harjamist. Kõikjal polnudki rooste läbi värvi tunginud vaid naljakas oli vaadata kuidas punakad täpid kogumikene värvi pealset katsid.
Ei puudu ka mõned pildid.

Pilt

Pilt

Ilmad juba soojad (-7) ja lausa lust on ehitada :)
Jõudu Härrased!
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas moskiito »

ma sain ka tööle ning on üsnagi suur võimalus et minu kollane moskiito saab ka taastamise endale kaela :auto 8)
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

moskiito kirjutas:ma sain ka tööle ning on üsnagi suur võimalus et minu kollane moskiito saab ka taastamise endale kaela :auto 8)
Tore kuulda.
jartmok
Postitusi: 316
Liitunud: 15 Dets 2009 14:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas jartmok »

Õhtust.

Vaja klubiliste kogemusi. Tagasillast lasin paar päeva välja valguda nn õli ( pigi oli rohkem :D )
Mure siis selline, et vanem mees teadis rääkida, kui sinna sisse seda uut tavalist õli valada on peatselt reduktor õhtal? Palju see tõele vastab ja kas seda vene aegset õiget standard õli üldse saada veel on?



Jartmok
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas moskiito »

originaalõli on ikka saadaval, nimeks on tal TAT. tavaliselt on seal saadaval kus ka autooli müüakse.
mis uute õlisse puutub, siis ei oska midagi öelda sellelt kohalt. vb keegi mosseliigataja või katsetaja oskab rohkem rääkida.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas stern100 »

Mul tagasillas lääne rekka-sillaõli sees(mis rekka sillas kannatab üle saja tuhande km sõita). Väga edukalt teeb oma tööd, mosse saab kõvasti tampi ja uus reduktor ei ole kulumise jälgi näidanud veel. TAT-iga see jama et kui sa seda paned käigukasti ja tagasilda, siis talvel natuke jama sõitmist alustada. Meelitad sidurit, siis sõitma hakates raske vedu jne. Kui sul tihendid korras ja uued ning peavad lääne õli kinni, siis miks mitte.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 121 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
saarlane
Postitusi: 299
Liitunud: 03 Veebr 2009 14:20
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas saarlane »

Ma arvan, et see vanade meeste jutt on jura.
Aitan Ebay'st asju tellida.
Kasutaja avatar
mossejumal
Postitusi: 620
Liitunud: 10 Okt 2009 10:38

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas mossejumal »

Tad-17 käib sinna tagasilda,aga jh eks igaüks teab.
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: IZ 412 1975 Jartmok

Postitus Postitas stern100 »

mossejumal kirjutas:Tad-17 käib sinna tagasilda,aga jh eks igaüks teab.

Proovi sa selle Tatiga sõita kui 20 kraadi külma on ikka. Ma pidin mossel 5 minutit siduriga mängima et saaks lahti lasta nii et auto käima jääb. Sõitma hakates võttis ka hinge kinni ja allapoole käiguvahetusega iga kord rattad blokki. Pärast pooletunnist sõitu ei olnud enam midagi. Aga eks kõik õlid määrivad nii et suht vahet pole. Oleneb kui tihti kasutad.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 121 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Vasta