IZ 412 1984a. jan.

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
jan.
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Mai 2010 23:11

IZ 412 1984a. jan.

Postitus Postitas jan. »

Tegemist siis kunagi IZ 412 mis sai kunagi vene riigi poolt vanaisale kingitud. Kuna vanaisa lahkus 1997 aasta sügisel, siis seisis see auto garaazis kuni eelmise aasta kevadeni. Kuna garaaz oli niiske ja sai esimesed sügisesed soolad ka kätte, siis oli kere suht räsitud selleks ajaks kui asja kätte sai võetud. Vahetatud sai terved tagumised poolraamid pluss pool põhja. karbid ja uksed jäid vanad, kuna need olid läbivast roostest puutumatta. Auto sai uue värvkatte(home maid paintjob) ja tulemuseks täita kobe mosse.
Igaksjuhuks panen ka pildid ülesse, mis sai eelmisel kevadel tehtud.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Need ainult mõned pildid selle ehituse käigust. Suuremosa siin: http://www.foto24.ee/album/45235

Ja huvitav miks ma selle teema tegin??
Vastus lihtne: Eelmine aasta kui oli mosse kruiis(ei teadnud mosseklubist veel midagi) nägin kuidas minu kodukoha lähedalt mingi paarkümend mosset lihtsalt mööda sõitis(mäost). Oii kus ma oleks tahtnud ka kaasa sõita.
Igatahes, seekord sellel asjal enam juhtuda ei lase. Tegelen juba suuremat sorti remondi ja hooldustöödega, et selleks ajaks kui see aastane kruiis on, siis oleks juba mosse igatepidi pinks ja ponks.
Eks piltide lisa ka varsti oodata, kuna esisilla remont käsil ning vaja see k*ramuse sillatala vahetada. Aeg on sellega oma töö juba teinud.


Olge siis tublid edasi
Janar.
Kasutaja avatar
Sten
Postitusi: 326
Liitunud: 08 Veebr 2009 12:57
Asukoht: Eesti

Re: IZ 412 1984a. jan.

Postitus Postitas Sten »

Tere!
Kardan, et leiad esisilla pealt (enamasti vasak pool) roostese poolraami ja saad seda ka paigata.
Kuidas mootori pool töötab?
Muidu kena töö oled ära teinud.

Edu!
Kasutaja avatar
jan.
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Mai 2010 23:11

Re: IZ 412 1984a. jan.

Postitus Postitas jan. »

jah eks mul isal ka ju mosse kunagi olnud, mainis mulle kohe selle ära. tegelikult esimesed poolraamid vedelevad kusagil lakapeal, aga isa arvas, et võibolla pole asi niihull, et tervena vahetama peab, et äkki kannatab paigata tõesti. aga eks seda näeb kui tala maha võetud on.
auto sõitnud kokku 63 tuhat kopikatega, niiet mootor on korras.
kõik muu ka muidugi korras, kuna saanud kõik üle käidud peale esisilla, eks peab selle ka korralikult ära tegema.
Kasutaja avatar
jan.
Postitusi: 20
Liitunud: 30 Mai 2010 23:11

Re: IZ 412 1984a. jan.

Postitus Postitas jan. »

niisiis vahepeal jälle arenenud.
vana tala maas, uus ootab paigaldamist jne.
igatahes poolraamid olid ainult õrnalt roostesed, kuid tala ise oli suhteliselt viimasel piiril.
mõned pildid siis tõestuseks:
juhipoolne raam
Pilt
kundepoolne
Pilt
ja vana tala
Pilt

Pilt
Vasta