Probleem 412 piduritega

Ei oska kolvirõngaid vahetada? Käigud ei lähe sisse?
Vasta
silver1994
Postitusi: 2
Liitunud: 16 Jaan 2015 14:27

Probleem 412 piduritega

Postitus Postitas silver1994 »

Tere
Minu mõistus on otsa saanud. Probleem järgmine. Piduri peasilindri esimene kamber ei tõmba uut vedelikku peale. Peasilinder on võimendiga kahekambriline 412ne oma.
Pilt
Tagumine (tagapidurite) kamber toimib ilusti, aga esimene keeldub korralikult töötamast. Esimesi pidureid õhutades pedaal põhja ei lähe, tagumisi õhutades vajub ilusti vastu põrandat.
Kui piduritorud peasilindri küljest ära keerata, pedaaliga pumbata ja seejärel näpp aukudele ette panna, on tunda et tõmbab vaakumisse. Pedaal tõuseb ülesse, aga vaakum jääb, ei tõmba uut vedelikku anumast peale. Ainult siis kui kompressoriga rõhk paaki lasta saab esimesse kambrisse ühtteist.
Kasutan selliseid mansette.
Pilt
Need on küll teist tüüpi silindrile, aga olen nendega ka selle sama silindri tööle saanud.
Mansetid on paigaldatud täpsekt nii nagu raamatus.
Pilt
Ainult mustas ringis asetsevad mansetid on asendatud ühe sellisega, mis on sinises ringis kuna kolb on teistsugune.
Pilt
Panin isegi punases ringis oleva manseti ja tugiseibi vahele lisa seibi, et klapil ja mansetil oleks rohkem ruumi liikuda, aga ikka ei midagi.
Pilt
Mansetid kõik on uued. Olen isegi pedaalikäiku proovinud reguleerida, miski ei näi aitavat. Kas tõesti need mansetid ei sobi sellele silindrile?
On kellelgi mingeid ideid või kogemusi kuidas probleemi lahendada?

Ette tänades
Silver
Kasutaja avatar
Martin2140
Postitusi: 286
Liitunud: 19 Mai 2018 20:11
Telefon: 58955917

Re: Probleem 412 piduritega

Postitus Postitas Martin2140 »

Ilmselt see sind kuidagi ei aita aga räägin ikkagist. Oli ühe siksiga sarnane jama, ainult et siduri pumbaga. Vedelikku peale ei tõmmanud. Sai mitu kordalahti ja kokku pandud, aga ei leidnud viga üles. Siis ma märkasin et sellel kolvil on kaks soont, kuhu mahub mansett peale. Panin siis selle sinna tagumise ja tadaa. Tõmbas peale. Muidugist, ma arvan et ma panin ta sinna valesse soonde, aga kuna see on ainuke siksi siduri pump mida olen laiali võtnud, siis ei oska öelda. Muidu peale seda kõik töötas nagu pidi.
Ainult nõrganärviline kontrollib mootoris õli
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1664
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: Probleem 412 piduritega

Postitus Postitas Edel »

Oi jeerum kus ise sain 6 aastat tagasi Mosse peapumbaga mässatud. Panin ka raamatu järgi kokku. Sain päris mitu korda vahetada silindri sisu. Tulemuseks oli alati, et üks või siis teine pool ei töödanud. Jebisin ja lõpuks lõin käega ning soetasin kasutatud töökorras detaili. See käib tänaseni.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: Probleem 412 piduritega

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Hommikut.
Põhiline on see,et kõik osad saaksid tagasi omale kohale. Kokkupanekul tuleb ka õli vahele panna,et asi libedam oleks. Kui kõik omal kohal siis tuleb kolbi liigutada edasi-tagasi.....ja vaadata mis toimub. Mingi aeg tabasin ennast olukorras kus nägin,et need pisikesed augud korpuses kustkohast siis õli peaks mansettide vahele imbuma....olid roostet ja muud sodi täis. Kui lükkad kolvi põhja ja see hakkab tagasi tulema,peaks nendest aukudest õli sisse imetama. Kui peale mõningast lutsutamist seda ei toimu...on midagi viltu. Kas mõni mansett vale mõõduga...ehk laius erinev ja õli ei saagi süsteemi reservuaarist tulla. Eks uuri asja,vast saad ikka korda pikapeale. Pane pump ajutiselt kuskile kruustangide vahele kinni ja tegutse. Põhiline on see asja lahendamisel,et teed omale selgeks kuidas asi töötama peaks ja kohe leiad ka vead... Seda on muidugi kerge öelda...
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Vasta