AZLK 2137 1976a punanevälk

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
punanevälk2137
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Juun 2017 20:36

AZLK 2137 1976a punanevälk

Postitus Postitas punanevälk2137 »

Tervitused,

Olen aastaid olnud õnnelik omanik maantehaile mis kannab nime AZLK2137. Antud isendi soetas mu vanaisa uuena, hoidis seda nagu prillikivi ja enne lahkumist "andis" selle oma pojapojale ehk mulle üle. Olen sellega aastaid asfaltit purenud ja kogu aeg mõelnud, et perekonna reliikvia tuleb viisakamasse olukorda viia.



Garaažist väljasõit 2017


Koduhoovis päikest võtmas

Otsus sai tehtud ja hakkasin siinse foorumi abiga otsima nii taastajaid kui ka hädavajalikke juppe, mis ajas on deformeerunud ja muul tagajärjel kasutuskõlbmatuks muutunud. Suureks komistuskiviks oli loomulikult 2137 tagaluuk. Aastaid otsisin seda nö oma parima teadmise juures ja volga poe ning muude teadjameeste abiga, aga tulutult. Abikäe osutas ksf Primo, kes juhatas mind inimeseni, kes müüs soliidse hinna eest luugi. See olemas, sai plaaniga juba edasi minna.

Suure tuhinaga oli plaan mustad numbrid peale panna - käisin nelja taastaja juures ja sain aru, et tegemist on minimaalselt nelja kuuse projektiga ja hind kujunes selliseks, et pigem võtan tasa ja targu. Mul oli veel üks trump tagataskus - vanaisa kunagi tutvustas mind kahe andeka vennaga, kelle hobiks ja armastuseks on mossed ja kes on ka meie pere reliikviat putitanud, aga kuna mõlemal mehel tööd palju, pere nõuab oma aja ning arvestades, et tegemist on siiski suure projektiga, me kahjuks kokkuleppele ei saanud. Aga ega ma neile sellegipoolest rahu anna :D
Mis edasi? Edasi läks sedapsi, et eelmine nädal pere abiga sai maha keeratud kõik vidinad, mis segavad auto viimist töökotta, et saaks hakata parandesprotsessiga pihta.
Mõni pilt:
esiuksest sissevaade


Kõrvalistuja vaade


tagumine osa

Tegelikult on isend väga heas korras - mootor nurrub nagu korralikul kodukassil, kere on üllatavalt okei (vanaisa ühelgi talvel sellega ei sõitnud vaid pandi ikka pidulikult garaaži ja nii olen temaga ka käitunud sellest ajast peale kui endale sain), mehaaniliselt kõik asjad töötavad ja ametlikult kõik ÜV-d läbitud ilma probleemideta. Probleemiks oli värvkate - garaaž ei olnud küttega ja kunagi sõideti sellele tagant sisse ning auto oli poolenisti üle värvitud. Igatahes, ei ole enam piisavalt esteetiline.

Kuna ise olen piisavalt hõivatud nii tööga kui pereeluga ja käelisi oskusi ka kindlasti napib, et seda projekti teha, siis on vaja siinkohal asi üle anda asjatundjatele.

Hoian siinset kogukonda kindlasti asjaga kursis, loodan teie abile leida puuduolevaid juppe ja nõuaandeid kus, mida ja kelle juures teha.

Primo, teadmiseks, et meie kokkulepe veel kehtib :beer
Kasutaja avatar
Edel
Postitusi: 1666
Liitunud: 07 Veebr 2009 23:15
Asukoht: Jüri,Harjumaa
Kontakt:

Re: AZLK 2137 1976a punanevälk

Postitus Postitas Edel »

Huvitav, kas kokkusattumus või ongi tegu sellesama isendiga http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/16424173
Kasutaja avatar
Muhulane
Postitusi: 686
Liitunud: 04 Aug 2014 17:48
Telefon: 5108714
Asukoht: Muhu saar

Re: AZLK 2137 1976a punanevälk

Postitus Postitas Muhulane »

Näib sama pill olevat jah. Katus ja alumine osa erinevat värvi ja raamid katusel ka täitsa olemas.Va.pakiraam.
Ikkagi inimene.
Mis sest,et muhulane :)
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: AZLK 2137 1976a punanevälk

Postitus Postitas marek »

Üsna haruldane masin, 2016. novembris oli 1976. aasta 2137 mossesi arvel (sh. ajutiselt kustutatud) 10 tk kui samas 1976. aasta 2140 oli 96 tk. Laias laastus 10x haruldasem kui sama aasta 2140.

Aga musta numbri masinaks üsna sobiv isend, tundub et põhi täitsa tehase originaal. Külaseppade keevituste taastamine orignaaliks oleks teinekord jube peavalu.

Edu masinaga ja paksu rahakotti! :)
punanevälk2137
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Juun 2017 20:36

Re: AZLK 2137 1976a punanevälk

Postitus Postitas punanevälk2137 »

Tere,

Edel - jah, sama isend. Nostalgia - 2005 tegin ülikooli kõrvalt aedasid, et pappi teenida ning siis aitas vana hea "hobune" tööd teha. Aitäh jagamast.
Nädalavahetus möödus natuke kõpitsedes. Vaatasin polstrid, kroomosad ja tihendid üle. Päris palju asju tuleb ära vahetada ikkagist. Sadulsepp ütles uksepolstrite kohta, et on piisavalt ilusad, puhtaks pesta, vahenditega üle teha, uued papid alla ja uuesti käiku. Ise mõtlesin, et laseks ikka uued teha - võta nüüd kinni, mis see õigem otsus oleks.

Veel ei ole keretöödesse suunanud, hakkasin Mareki kommentaari peale jälle kahtlema, et kas peaks veel natuke taastajaid kompima. . . .
punanevälk2137
Postitusi: 4
Liitunud: 04 Juun 2017 20:36

Re: AZLK 2137 1976a punanevälk

Postitus Postitas punanevälk2137 »

Tervitused,

Pole pikka aega siia sattunud ega ka autoga tegeleda jõudnud.

See nädalavahetus oli murranguline, reedel aeti masin keldrist töökotta ja hakkas masina ettevalmistus suuremateks töödeks.
Nagu ikka, kui asjapulgad autod üle vaatavad, tekib "to do" listi 100+ vidinat, mis vajaksid välja vahetamist, timmimist ja ostmist.
Täna siia sisselogides nägin ka mõnda 2137 müügikuulutust - käisin ühte vaatamas ja ostsin enda omale doonoriks ning tulevikus ka siinse foorumi liikmetele saab midagi hädavajalikku edasi anda kui vajadus peaks tekkima.

Kindel on see, et mida aeg edasi, seda haruldasem on nendele isenditele üldse midagi leida.

Edaspidi püüan tublim olla ja ka pilte panna.

Kas keegi teab kedagi, kelle kaudu saaks sisemisi uksepolstreid taastada ja alumiiniumist lävepakkusid viisakaks teha?
Vasta