IZ 412 IE,1987,mossejumal

Kirjuta oma mossest ja kommenteeri teiste omasid
Foorumi reeglid
Palume teha teema pealkiri alljärgnevalt:

Auto tootja, mudel, aasta, omaniku fooruminimi.
Näiteks: AZLK 2140 1978 mossekutt

Auto teema peab olema sisukas, ning soovitatav on lisada ka pildid autost! Ei ole huvitav lugeda teemat -> Mul on punane mosse. Äge auto on.

NB! AINULT MOSSED!!!
Vasta
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412 IE,1987,mossejumal

Postitus Postitas partnermosse »

viirusboy kirjutas:Tee pidurid korda ja mine lihtsalt mingi aeg, kui teine vend passib seal.
Ega see enam aita, ühtses võrgus ikka kirjas, mille eest kordus - teh.pass ja pidurid ...( ma arvan)
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: IZ 412 IE,1987,mossejumal

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Ma olen nagu aru saanud,et kõik ametiasutused on rahva teenimiseks-teenindamiseks. Klient ei pea kehva tööd kinni maksma...ma arvan.
Kunagi ammusel aal sain näiteks politse käest trahvi selle eest,et TÜV polnud......sellepärast,et tehn. passi oli jäänud märge tegemata ülev. kohta. Ülevaatusel olin aga käinud,kuid uue passi saamisel jäi kellegil asi kahe silma vahele... Natuke kõvemat häält ja asjad lahenesid mõlemas asutises....
Jõudu!
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
ik260
Postitusi: 164
Liitunud: 12 Apr 2013 10:46
Asukoht: Tallinn

Re: IZ 412 IE,1987,mossejumal

Postitus Postitas ik260 »

partnermosse kirjutas:
stern100 kirjutas:
moskiito kirjutas:juhtusid lihtsalt mingi jobu otsa, mis muud. Minul pole kordagi sellepärast hakkatud peedistama, pigem on peedistatud sellepärast a la et akku kinnitus ei ole korrektne või siis et taga puuduvad turvavööd.
Aga korduv on sees ja 30 päeva asi korda teha, enne läbi ei saa.
Anna siis teada kuidas asi õnneliku lõppu jõuab ! Siis teab ise ka kohe ARKi minna ja neid peedistama hakata nende endi kulul :D
Izevski omanike mured. :D
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE,1987,mossejumal

Postitus Postitas MAZ »

WTF??? Ehk mida kuradit.... :o Ei no olen ennemgi kuulnud, jaburate asjade pärast tagasi saatmist aga see on küll ehtne kretiinlus. Piduritest saan veel aru aga selle ühe tähe pärast????
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
moskiito
Postitusi: 2880
Liitunud: 01 Veebr 2009 21:21
Asukoht: virtsu

Re: IZ 412 IE,1987,mossejumal

Postitus Postitas moskiito »

MAZ kirjutas:WTF??? Ehk mida kuradit.... :o Ei no olen ennemgi kuulnud, jaburate asjade pärast tagasi saatmist aga see on küll ehtne kretiinlus. Piduritest saan veel aru aga selle ühe tähe pärast????
noh mingi agar "nolk" soovib paguneid teenida lihtsalt, mis muud.
Tüüpiline tarbimisühiskond. Vahet pole, kui asi on vana, vahetame kogu kupatuse välja, mis siis et asi on korralik. Ei komentaari.
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: IZ 412 IE,1987,mossejumal

Postitus Postitas marek »

TÜV töötaja peale ei maksa viha pidada, tema teeb oma tööd vastavate ettenähtud EL? standardite järgi. Hea kui VIN-i viitsitakse kontrollida, nii mõnigi varastatud auto jõuab ehk nii õigele omanikule tagasi. Juriidiliselt ju vahet pole, mis marki või tüüpi autoga tegu on, VIN peab olema passis ja kerel ikka ühtiv. Pigem tegu ikka ARK-i veaga, teada ju juhuseid kus vanemad masinad (vist nt üks Gaz-21 v. 24) ostus TÜV punktis kerenumbri järgi varastatuks. ARK-is selgus, et Euroopa andmebaasis sama kerenumbriga auto on varastatuks kuulutatud, kuid antud sõidukilt võeti märge maha ning selliseid juhuseid oli vist mitmete sõidukitega, mitte ainult 1.

Hea, et sellised asjad avastatakse Eestis TÜV punktis, kui nt kuskil Euroopas v. mujal välisriigi piiril/politsei poolt dokumente kontrollides selline asi avastatakse siis ju seis palju hullem.
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: IZ 412 IE,1987,mossejumal

Postitus Postitas MAZ »

Paraku tähendab see TÜV märkus, asjatut raha kulutust ja rikutud päeva auto omaniku jaoks.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
Kasutaja avatar
stern100
Postitusi: 3333
Liitunud: 26 Juun 2009 09:27
Telefon: 56678989
Asukoht: Läänemaa, Palivere

Re: IZ 412 IE,1987,mossejumal

Postitus Postitas stern100 »

Ülevaataja ja iga teine vähegi vene kirillitsat jagav "mats" saab aru, et vin koodis vene I tähendab ka ladina tähestikus I-d. Ark pole kunagi vene tähti passi pannud ja ei panda neid ka edaspidi...ei usu kohe mitte.
Ravimatu haigus nimega Moskvich. Hetkel 5 x 412 , 2715, 426E, 2126, 408 pluss palju doonoreid.

Kokku omanud 120 erinevat mosset.

Hoiame mosse rallikultuuri elus!


Meie tegemised rallirajal
Ootame toetajaid meie tegemistele rallispordis!
Kasutaja avatar
marek
Postitusi: 377
Liitunud: 05 Veebr 2009 12:29
Asukoht: Pärnu/Tartu
Kontakt:

Re: IZ 412 IE,1987,mossejumal

Postitus Postitas marek »

No olgu, Eesti kontekstis arusaadav, ehk meie 2 lõunanaabri ja Valgevene jms. ex sots maad saab veel mõistliku rahasummaga hakkama kui "mittevastavus" avastakse ja saab tasuda "kohapeal trahvina". Millegipärast arvan, et nt. saksa "ordnung"i v. šveitsi täpsuse vastu enam nii lihtsalt ei saa ning arvestades Eesti ARKi ca kuu ajalist max vastamisperioodi on suht kindlasti puhkus rikutud, auto kinnisel platsil jms. Miks selliseid riske üldse võtta?
Kui siis nõuda ARKist adekvaatset paberit? või muudatuse sisseviimist tehnilisse passi? Teispidi asja vastu võidelda on irratsionaalne nagu juba eelpool mainisin.
Kasutaja avatar
mossejumal
Postitusi: 620
Liitunud: 10 Okt 2009 10:38

Re: IZ 412 IE,1987,mossejumal

Postitus Postitas mossejumal »

Sai siis käidud vana passiga rääkimas ja õiendamas.Saadeti arki nüüd arki tehno angaaris.Onud siin ütlevad et täis absurd.Tuleb suur vaidlemine center service vahel.Nüüd ark helistas sinna.Eks õhtul ütlen veel.
Vasta