Üritusturundusfirma Pulp sõit (Aprill 2011)

Kõikvõimalikud mossedega seotud üritused.
M410
Postitusi: 213
Liitunud: 03 Veebr 2009 02:40

Re: Üritusturundusfirma Pulp sõit (Aprill 2011)

Postitus Postitas M410 »

Hm.... minu "sinine välk" sai küll lubatud sõidukiiruse juures(80-90 km/h) maanteel 8 liitriga sajale kilomeetrile hakkama. Siis pidi ikka tunduvalt tempot tõstma ja seda sellisena hoidma, et kütusekulu 10-le liitrile tõuseks.

P.S. 8 liitrit 100-le km-le sai arvutatud siis, kui autos oli kaks inimest ning tagaiste ja pagasiruum Moskvitšiga seonduvat kola täis, milledest osa polnud kõige kergem kraam.
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: Üritusturundusfirma Pulp sõit (Aprill 2011)

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

M410 kirjutas:Hm.... minu "sinine välk" sai küll lubatud sõidukiiruse juures(80-90 km/h) maanteel 8 liitriga sajale kilomeetrile hakkama. Siis pidi ikka tunduvalt tempot tõstma ja seda sellisena hoidma, et kütusekulu 10-le liitrile tõuseks.

P.S. 8 liitrit 100-le km-le sai arvutatud siis, kui autos oli kaks inimest ning tagaiste ja pagasiruum Moskvitšiga seonduvat kola täis, milledest osa polnud kõige kergem kraam.
Olen teinud siin katseid.Mootor 412,korralik,remonditud ja sisse töötanud.Panin kapoti alla eraldi pudeli millel mõõdud peal.Karburaator 2101 vana variant,03 düüsid ja ilma vaakumitta.Mootoril on võetud plokikaan õhemaks niipalju,et klapid käisid alguses veidi vastu kolbe.Üldiselt soovitan seda mitte teha ,sest tulemus jääb nadiks.Mosse on ikka mosse ja asja võlu on selle liikumises.Sai sõidetud talvel ,külavahel külma mootoriga sõitu alustades,esimesel 5 km jooksul võttis 16 -100le.Järgmise 5 jooksul 12-100 le.Üle 70 ei saanud kiirust.
Trassil võttis 90-ga 9-10 l.vahel. Sõidetud sai rahulikult,mitte pedaali pumbates,vanamehe moodi... Proovisin ka 50-ga sõita,sellel juhul võttis 8-9l vahel.Kõik on suhteline.Teeolud loevad kõvasti.Kõige vähem võtab auto kütust siis kui sõidad igal võimalikul juhul vähemalt 50ga ja kindlasti neljandat käiku kasutades.Arvan seda,et kui seda karburaatorit veel aretada,saaks selle 8 ka kätte,kuid mootor peab ikka korralikult töötama.Selleks peab ta ka kütet saama,muidu põletab kolvid ära.Vene ja Ameerika autosid lükkab edasi ju bensiin...
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
marko
Postitusi: 520
Liitunud: 02 Veebr 2009 20:16
Asukoht: Tartu

Re: Üritusturundusfirma Pulp sõit (Aprill 2011)

Postitus Postitas marko »

Ise igapäevane mossega liikleja ja kilomeetreid tuleb aastas keskmiselt 35 000 ringis,mootor millega sõidan on suht hõre,aga olen asja paika saanud ja keskmine 7-8l ringis sajale.Käruga täiskoormaga 10 ringi.Kerge jalaga pole ja piitsa saab mosse vägagi kõvasti.
AZLK 2140 78a,AZLK 2140 76a,2xAZLK 2137 84a,izh412
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: Üritusturundusfirma Pulp sõit (Aprill 2011)

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

marko kirjutas:Ise igapäevane mossega liikleja ja kilomeetreid tuleb aastas keskmiselt 35 000 ringis,mootor millega sõidan on suht hõre,aga olen asja paika saanud ja keskmine 7-8l ringis sajale.Käruga täiskoormaga 10 ringi.Kerge jalaga pole ja piitsa saab mosse vägagi kõvasti.
Tore,kuid kuidas tarbitava kütuse koguse mõõtmine ka käis?
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
kOll
Postitusi: 450
Liitunud: 04 Veebr 2009 21:39
Asukoht: NWO Lõuna Sektor
Kontakt:

Re: Üritusturundusfirma Pulp sõit (Aprill 2011)

Postitus Postitas kOll »

M410 kirjutas:Hm.... minu "sinine välk" sai küll lubatud sõidukiiruse juures(80-90 km/h) maanteel 8 liitriga sajale kilomeetrile hakkama. Siis pidi ikka tunduvalt tempot tõstma ja seda sellisena hoidma, et kütusekulu 10-le liitrile tõuseks.

P.S. 8 liitrit 100-le km-le sai arvutatud siis, kui autos oli kaks inimest ning tagaiste ja pagasiruum Moskvitšiga seonduvat kola täis, milledest osa polnud kõige kergem kraam.

Mu sinisel(samuti originaalis) tuli sama näitaja, enamus ajast pooles koormas skif sabas ja pirakas voofrikast võimuga pagassis.

Meenub, et kunagi üks vanem vene härrasmees jagas näpunäiteid, kuidas G24(vanemat tüüpi karbussiga) linnas 8,5 liitrit sajale võtma saab panna. Aga hakkame vist teemast kõrvale kalduma...
Respek Mah Authoritaaa!!! → http://www.facebook.com/RedStarKustomz
BTG Nordschleife 12:43
GT Nürburgring 3:42
Kasutaja avatar
SanderV
Postitusi: 2240
Liitunud: 21 Dets 2009 01:55

Re: Üritusturundusfirma Pulp sõit (Aprill 2011)

Postitus Postitas SanderV »

TALUPOEG TALUJA kirjutas:
marko kirjutas:Ise igapäevane mossega liikleja ja kilomeetreid tuleb aastas keskmiselt 35 000 ringis,mootor millega sõidan on suht hõre,aga olen asja paika saanud ja keskmine 7-8l ringis sajale.Käruga täiskoormaga 10 ringi.Kerge jalaga pole ja piitsa saab mosse vägagi kõvasti.
Tore,kuid kuidas tarbitava kütuse koguse mõõtmine ka käis?
arvan et k6ige lihtsamat moodust pidi... paak täis... sõitmine ja paak jälle täis... tankuril ilusti liitrid n2ha
Kasutaja avatar
TALUPOEG TALUJA
Postitusi: 1192
Liitunud: 12 Mai 2010 16:03
Telefon: 56 95 60 13
Asukoht: Viljandimaa

Re: Üritusturundusfirma Pulp sõit (Aprill 2011)

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

SanderV kirjutas:
TALUPOEG TALUJA kirjutas:
marko kirjutas:Ise igapäevane mossega liikleja ja kilomeetreid tuleb aastas keskmiselt 35 000 ringis,mootor millega sõidan on suht hõre,aga olen asja paika saanud ja keskmine 7-8l ringis sajale.Käruga täiskoormaga 10 ringi.Kerge jalaga pole ja piitsa saab mosse vägagi kõvasti.
Tore,kuid kuidas tarbitava kütuse koguse mõõtmine ka käis?
arvan et k6ige lihtsamat moodust pidi... paak täis... sõitmine ja paak jälle täis... tankuril ilusti liitrid n2ha
Nii laia paagi peale kaob üks liiter ära....Arvan,et ikka kõige õigem mõõtmine väikse paagiga,karburaator käsipumbaga täis lüüa ja sõita 10 km.allesjäänud kütus ära mõõta ja siis saame õige koguse.
Perkinsi leiutasid ka venelased.Nii ütles sõber Märt....:D
Kasutaja avatar
Seenior
Postitusi: 637
Liitunud: 18 Apr 2009 15:20
Asukoht: Lavassaare

Re: Üritusturundusfirma Pulp sõit (Aprill 2011)

Postitus Postitas Seenior »

Kõige lihtsam on alati paak täis valada ja kilomeetrinäit kirja panna.Viimase viie aasta keskmine kulu on olnud 8,6 liitrit sajale(läbisõit selle ajaga 30000km.).Mossede kruisidel rahulikuma sõiduga 7,4.Tehnika on mul kõik tehase originaal.Kuhu siin sellise arvestuse midagi kaduda saab.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: Üritusturundusfirma Pulp sõit (Aprill 2011)

Postitus Postitas partnermosse »

Härrased ! Te kaldute teemast kõrvale :) Aga teemasse niipalju,et puhtalt kütuse raha tuleb reaalselt 1000 krooni auto kohta kui peaks seal Pädaste mõisa juures kohtuma ja siis peale üritust veel koju naasma+ kindel väljaminek praamipiletid,edasi-tagasi.Ja veel lihtsamalt öeldes-isiklikult endal mul sinna sõita ei ole vaja :) Ja teiste sõnadega ütleks,et lõbu on alati kallis olnud.Kui soovivad ,et mossed tuleksid, siis nad peavad maksma-SIMPEL ! :smokin Ja nii lihtne see ongi ! :D
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
kristenprii
Postitusi: 61
Liitunud: 22 Apr 2009 14:14
Asukoht: Põltsamaa

Re: Üritusturundusfirma Pulp sõit (Aprill 2011)

Postitus Postitas kristenprii »

Mõte on jah iseenesest väga lahe, oleneb kui palju ja mida nad meile pakuvad selle eest, et me ka sinna läheks ja neid sõidutaks, oleks isegi mõeldav minna.
Vasta