milleks kasutatakse/kasutati kanpolit?

Räägi millest tahad
Foorumi reeglid
Igasugune viitamine piraatlusele ja ebaseaduslikele tegevustele on keelatud. Aadressid mis viitavad piraatliku tarkvara, mängude, muusika jne tirimisele, KUSTUTATAKSE.
Kasutajad, kes reeglist kinni ei pea saavad hoiatuse või foorumist banni. Mosseklubi.ee ei kiida heaks tarkvara, mängude, muusika jne levitamist ilma autori õiguseta.

Administraatoritel ja moderaatoritel on õigus ette hoiatamata kustutada foorumisse mittesobivad teemad.
eestlane90
Postitusi: 21
Liitunud: 30 Juul 2009 18:18
Asukoht: läänemaa lihula vald

milleks kasutatakse/kasutati kanpolit?

Postitus Postitas eestlane90 »

leidsin 5-6 alumiiniumist pudelit kuhu peale on kirjutatud kanpol
kuhu seda pandi?
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: milleks kasutatakse/kasutati kanpolit?

Postitus Postitas MAZ »

Ehk ikka Karipol :lol seda kasutati kere sisepindade määrimiseks. Kuid kas keegi seda keemiat enam kasutab tänapäeval ma ei kujuta ette.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
eestlane90
Postitusi: 21
Liitunud: 30 Juul 2009 18:18
Asukoht: läänemaa lihula vald

Re: milleks kasutatakse/kasutati kanpolit?

Postitus Postitas eestlane90 »

MAZ kirjutas:Ehk ikka Karipol :lol seda kasutati kere sisepindade määrimiseks. Kuid kas keegi seda keemiat enam kasutab tänapäeval ma ei kujuta ette.
hmm võibolla oligi homme vaatan täpsemalt. :o
niiet otseselt pole sellega midagi teha?
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: milleks kasutatakse/kasutati kanpolit?

Postitus Postitas MAZ »

Sisuliselt kasutada teda saab kui ta on kinnises pudelis. Hinna osas ei ole mul õrna aimu ka,sest ise pole seda ostnud kunagi üks poolik pudel on garaazis siiani.
Samas on see Karipol nüüd halvem/parem kui moodne keemia, paluks targematel kommenteerida.
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
eestlane90
Postitusi: 21
Liitunud: 30 Juul 2009 18:18
Asukoht: läänemaa lihula vald

Re: milleks kasutatakse/kasutati kanpolit?

Postitus Postitas eestlane90 »

KARIPOL vahekord 95 ja 5. Väga hea aine värvitud pleki kaitseks mingitel liitekohtadel, kuhu võib rooste tekkida (logari ääred kinnituskruvide kohtadelt). Pind jääb nagu värvitud. Võib ka läikima lüüa nagu tavalise vaha. Siis aga vastupanuvõime väheneb.
midagi siukest leidsin ja see siis ilmselt roostekaitse
homme teen pildi ka pudelist :o
aga kuidas saab otse teemasse panna pilte?
Kasutaja avatar
MAZ
Postitusi: 1505
Liitunud: 02 Veebr 2009 17:05
Telefon: 53840257
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: milleks kasutatakse/kasutati kanpolit?

Postitus Postitas MAZ »

Lae pildid oma albumisse sellest Karipolist ja ma panen ise siia foorumisse üles. ;)
MZMA 408 1964 ja AZLK 2140 1981
eestlane90
Postitusi: 21
Liitunud: 30 Juul 2009 18:18
Asukoht: läänemaa lihula vald

Re: milleks kasutatakse/kasutati kanpolit?

Postitus Postitas eestlane90 »

netis võiks rohkem kirjutada sellest ainest
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: milleks kasutatakse/kasutati kanpolit?

Postitus Postitas Neeme »

Ma arvan, et see Karipol on Osside (SDV) poolt toodetud grafiitõli. Neid potsikuid võib siin-seal veel kohata. Ka enda garaazi riiulil. Muistsel ajal oli väga populaarne vedelik, kuna ronis hästi igasugu pragude ja plekikihtide vahele. Lauskatmiseks ei sobinud, kuna kiht oli õhuke. Ma usun, et enam-vähem sama, mis praegused analoogsed õlid.
Kasutaja avatar
partnermosse
Postitusi: 1580
Liitunud: 04 Veebr 2009 13:08
Telefon: 58550555
Asukoht: Tallinn

Re: milleks kasutatakse/kasutati kanpolit?

Postitus Postitas partnermosse »

Neeme kirjutas:Ma arvan, et see Karipol on Osside (SDV) poolt toodetud grafiitõli. Neid potsikuid võib siin-seal veel kohata. Ka enda garaazi riiulil. Muistsel ajal oli väga populaarne vedelik, kuna ronis hästi igasugu pragude ja plekikihtide vahele. Lauskatmiseks ei sobinud, kuna kiht oli õhuke. Ma usun, et enam-vähem sama, mis praegused analoogsed õlid.
Selle karipoli või grafiitõli määrdeomadus on võrratu rooste vastu (jah nendes kohtades nagu mainisid praod ja liite-ja valtsikohad )ja selle fenomenaalsus seisenb selles ,et "oskab" ronida alt ülespoole ehk määrida ka selliseid kohti kuhu pintsliga ligi ei pääse (praegustest roostevastastest asjadest ma ei tea mitte ühtegi nii head asja mis on grafiidiga) Kui keegi teab ,siis olen nõus tulevikus oma mossel proovima.
Moskvich on masin, mis kestab! IŽ-412 IE (1989) ja AZLK 2140 (1987) omanik
2012, 2013, 2014 Eesti Moskvich Klubi suvesõidu vigursõidu I koht
No ja ajaga on saanud DAAZ karburaatorite remont ka hobiks :lol
Kasutaja avatar
Neeme
Postitusi: 291
Liitunud: 04 Veebr 2009 23:04
Asukoht: Kuressaare

Re: milleks kasutatakse/kasutati kanpolit?

Postitus Postitas Neeme »

Tegelikult ma peaks veel mainima seda, et Karipol on firma, mis toodab igasugu mõginaid. Ka praegu http://www.karipol.de/. Firmamärk on igatahes veel sama.
NL'i ajal oli see grafiitõli põhiline Karipoli siinkandis nähtud toodang, kuid leidus ka pesuvahendite korrosioonivastaseid lisandeid (null efektiga) ja igasugu muud vedelat.
Vasta